O spolku Tři údolí

chceme trávit čas
ve spojení s přírodou

image

Příroda je škola života. Učí nás rytmu, důvěře v autoritu, udržitelnosti, zdravému životnímu stylu, termínovaným povinnostem, volnosti.

Jak jsme vznikli

Projekt Tři údolí se narodil na jaře 2011 z duší dvou maminek, které se potkaly a dodnes potkávají na józe s Radhou. Svým malým prvorozeným dcerám chtěly dopřát pravidelné setkávání s kamarády v přírodě. Založily první lesoškolkovou skupinu v severní části Prahy, Lesní klub Tři údolí. Od začátku klub spolupracoval s tehdy založenou Asociací lesních mateřských škol.

Zprvu bez zázemí začala skupinka dětí s průvodci pravidelně trávit dopoledne v Botanické zahradě. V zahrádkářské kolonii v Troji objevili zázemí, které se stalo jejich školkou. Od podzimu 2014 se Tři údolí rozrostla do Čimic. Větší děti se začaly scházet v komunitní škole, menší objevovat Čimické údolí a háj. Trojská pobočka se v roce 2017 proměnila v Lesní klub Havránek. 

V Čimicích Lesní klub Tři údolí dnes provozuje školkovou i školní skupinu, lesní družinu, miniklub. Pořádá příměstské tábory. Od roku 2022 tvoří komunitní zahradu na Polské. 

Tři údolí čerpají z minulých zkušeností, žijí přítomností a věří v budoucnost.

Děkujeme všem, kteří nás nezištně podporují, poskytují materiál pro pedagogickou činnost nebo dary pro vybavení zázemí.

V rámci grantového řízení v oblasti volnočasových nesportovních aktivit mládeže podpořila lesní klub v roce 2015, 2016 a 2020 Městská část Praha 8.

Komunitní zahradu Na Polské podpořil v letech 2022-2023 Magistrát hlavního města Praha, Nadace VIA a Odbor kultury ÚMČ Praha 8.

 

REFERENCE

co o nás říkají

image
Tři údolí

Informace o spolku

image

Základní přehled

Sídlo: Libčická 333 (přízemí), Praha 8 – Čimice, 181 00

Číslo bankovního účtu: 2500583627/2010 FIO banka (platby členských poplatků za školu a školku zasílejte dle instrukcí koordinátorů)

Datová schránka: aqrn3pk

Členové statutárního orgánu

Spolek, školka
Mgr. Daniela Plocková, 775 989 375, koordinace@3udoli.cz 

Škola
Jakub Namyslov, 
skola@3udoli.cz

Komunitní zahrada
Ondřej Rynda,  
kznapolske@3udoli.cz