Den otevřených vrátek – čtvrtek 14. března 2024

Zajímá Vás, jak to chodí v našem lesním klubu ? Jaký je rytmus školky ? Čím se zabývají domškoláci ? Jak velký pozemek nabízíme k pěstování na komunitní zahradě?

Přijďte se k nám podívat ve čtvrtek 14. března 2024.

ŠKOLKA – přijďte v 9:30 do zázemí v Libčické ulici (spodními vrátky naproti zdravotnímu středisku). Po prohlídce interiéru se společně vypravíme na komunitní zahradu. Účast celých rodin vítaná. Výprava sjízdná i pro kočárky. Více informací poptejte u koordinace@3udoli.cz

ŠKOLA – více informací poptejte u skola@3udoli.cz

KOMUNITNÍ ZAHRADA – více informací poptejte u kznapolske@3udoli.cz

Číst víc

Projekty dokončeny

Děkujeme MHMP a SFŽP za podporu rozvoje zázemí. V prosinci 2023 jsme dokončili dva projekty, díky nimž můžeme nabídnout naší komunitě i veřejnosti více možností využití městské divočiny Na Polské.

Díky investiční dotaci MHMP mohl spolek v letech 2022-2023 vybudovat přípojky vody a elektřiny, dokončit podlahu pergoly a zahradní domek. Zakoupit maringotku a ostrovní fotovoltaický systém. Snažil se o sanaci mnoho let nepovšimnutého pozemku.

Číst víc

Advent

Tradiční (před) Adventní slavnost s kouzelnou sněhovou atmosfértou, vánočními zvyky, jarmarkem školáků, zpěvem koled, tvořením a dětskou radostí jsme letos opět zakončili u Čimické kapličky.

#cimiceziji.cz

Číst víc

Svatý Martin přijel do Čimic

Legenda o svatém Martinovi ožila na komunitní zahradě Na Polské. Martin na koni přivezl světlo, podělili jsme se o rohlíčky a shlédli stínové loutko-herecké představení protkané písněmi a živou hudbou souboru Pruhované panenky.

#zrzavejranc.cz

#pruhovanepanenky.cz

#praha8.cz

Číst víc

Kampa v Čimicích

Srdečně Vás zveme na představení divadla Kampa Děvčátko Momo.

Přijďte na komunitní zahradu na Polské ve čtvrtek 21.září 2023 od 10 h. Vstupné dobrovolné díky podpoře Odboru kultury ÚMČ Praha 8.

Číst víc

Zažít Polskou jinak

Naše komunitní zahrada byla letos 16.9. potřetí součástí čimické slavnosti Zažít město jinak, který pořádá spolek Čimice žijí

Lisovali jsme a koštovali mošt a lákali další zahradníky na naše letošní výpěstky.

Sledujte nás na FB nebo nejlépe osobně na východním konci ul. Na Průhonu, P8-Čimice.

Číst víc

Indiánský tábor

Na srpnovém příměstském indiánském táboře se žilo, tvořilo a poznávalo na komunitní zahradě a okolí.

Téma “Indiáni” se dá pojmout různě a my moc doufáme, že se nám podařilo předat alespoň částečně to, co jsme měly v úmyslu. A to byla v první řadě úcta k přírodě a k sobě navzájem. Každé ráno jsme zapalovali v kruhu v týpí šalvěj, vítali den písničkou a hlavně udíleli pera za zásluhy. Zásluhou mohlo být dobré chování k ostatním, inspirace, překonání sama sebe, chuť se učit atd…Pravidlem bylo, že nikdo na udělení pera nenavrhuje sám sebe, ale všímá si dobrých skutků ostatních a učí se je oceňovat. A každé z dětí si nějaká pera během týdne zasloužilo.

Číst víc

Den otevřených vrátek

Na čtvrtek 23. března zveme všechny zájemce o docházku do lesního klubu Tři údolí.

od 10 do 12 hodin výprava se školkou

od 12 do 14 hodin program se školou v zázemí

Číst víc
  • 1
  • 2